Навіщо лікувати вдруге кореневі канали
Повторне лікування кореневих каналів у стоматології
Часто на прийом в стоматологічну клініку приходять пацієнти, щоб поставити нову пломбу, замість тієї, яка випала або тієї, що змінила колір, при цьому в зубі раніше лікували кореневі канали (видаляли нерв), може бути ще скарга на те, що іноді зуб при накушуванні болить або підниває, є якийсь дискомфорт.
При огляді ми бачимо, що нерв у зубі видалений і кореневі канали проліковані (запломбовані), але при цьому якість лікування не відповідає нормам.
Основні причини, через які переліковують кореневі канали (перепломбовують):
- на рентгені зуба бачимо не повністю запломбований канал або не всі канали в зубі запломбовані;
- на рентгені бачимо запальний процес навколо коренів зуба;
- зуб запломбований пастоподібним матеріалом, раніше такий метод пломбування каналів був, але оскільки при такому методі було багато ускладнень (запалень), його перестали використовувати як постійний метод пломбування каналів;
- тривалий час була відсутня постійна пломба, пломбувальні матеріали для каналів передбачені так, що вони повинні бути герметично перекриті матеріалом для пломб, інакше в них поселяється мікрофлора, яка при закритті зуба через деякий час може призвести до запалення.
Як відбувається переліковування кореневих каналів?
Для того, щоб перелікувати кореневі канали, треба спочатку прибрати (вичистити) старий пломбувальний матеріал з кореневого каналу, іноді це відбувається в кілька відвідувань, якісно промити і запломбувати його заново.
Таке перелікування краще робити під мікроскопом, оскільки так лікар бачить, чи він повністю прибрав старий матеріал, чи немає його на стінках каналу. Кореневий канал - це вузька трубочка в корені зуба, і не завжди в одному корені один канал, в деяких коренях частіше зустрічається один кореневий канал, в деяких - два, а в деяких їх може бути ще більше. Тому лікар, переліковуючи під мікроскопом, більше впевнений в якості його роботи тільки через те, що він просто бачить, що робить у кореневому каналі.